نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قطعی مکرر برق در تابستان و گرمای شدید هوا باید در قبض‌های صادر شده برق تجدید نظر شود، زیرا مردم توان پرداخت ندارند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان به نقل از مهر؛ نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به قطعی مکرر برق در تابستان و گرمای شدید هوا باید در قبض‌های صادر شده برق تجدید نظر شود، زیرا مردم توان پرداخت ندارند.

رحمت الله نوروزی روز پنچ شنبه یکم آبان ماه ۱۴۰۰ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: امسال قطعی برق در گلستان بسیار زیاد بود که این امر به معیشت مردم ضربه وارد کرده لذا باید هیئت دولت فکری برای کشاورزان و خسارت‌های به وجود آمده کند.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم و نمایندگان از این وضعیت بسیار گله‌مند هستند، زیرا خشکسالی و قطعی مکرر برق باعث خسارات فراوان به کشاورزان و همچنین وسایل برقی آن‌ها شده و از طرفی دیگر مردم توان پرداخت این قبض‌ها را هم ندارند.

نوروزی ادامه داد: کارشناس برای به دست آوردن داده‌های هواشناسی باید به جای رفتن به دهنه زرین گل، درازنو و محمد آباد کتول به دشت‌ها و نقاط گرمسیری استان بروند و با توجه به افزایش بیش از حد دما در گلستان باید تعرفه برق استان براساس نقاط گرمسیری محاسبه شود.

وی با بیان اینکه گلستان جزء استان‌های محروم در کشور محسوب می‌شود، گفت: مردم توان پرداخت چنین قبض‌هایی را ندارند و باید فکری به حال آن‌ها کرد.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: درخصوص قرار گرفتن استان در تعرفه گرمسیری و قبض‌های صادر شده با وزیر صحبت‌هایی شده که امیدواریم بتوانند راهکاری درست را برنامه ریزی کنند.