مدیرعامل شرکت گاز گلستان گفت: دیروز شنبه ۱۲ آذر مصرف گاز در گلستان به بالاترین حد در پاییز امسال رسید.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، با ورود سامانه سرد و بارشی از روز جمعه ۱۱ آذر به گلستان، دمای هوا کاهش محسوسی داشته و شهر‌های این استان چهره زمستانی به خود گرفته اند.

طالبی مدیرعامل شرکت گاز گلستان با اشاره به افزایش مصرف گاز در استان گفت: روز شنبه مصرف ۱۵ میلیون و ۹۵۰ هزار مترمکعب گاز در استان ثبت شد.

او افزود: از این مقدار ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب گاز در بخش خانگی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است.

طالبی گفت: حدود ۳ میلیون و ۸۷۰ هزار مترمکعب گاز در نیروگاه‌های برق، ۶۶۴ هزار مترمکعب در جایگاه‌های گاز سی ان جی و ۱۰۲ هزار مترمکعب در کارخانه سیمان مصرف شده است.

به گفته طالبی اگر میزان مصرف گاز در بخش خانگی افزایش پیدا کند مجبور به قطع گاز نیروگاه برق هستیم.

پیش از این میانگین مصرف گازدر فصل پاییز از طرف شرکت گاز گلستان ۱۱ میلیون مترمکعب اعلام شده بود.

طالبی با اشاره به لزوم صرفه جویی در مصرف گاز گفت: مشترکان با اعمال برخی اقدامات ساده از جمله درزبندی پنجره‌های ساختمان وکانال‌های کولر، عایق بندی لوله‌ها و مخازن موتورخانه‌ها، خاموش کردن بخاری اتاق‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرندمیزان مصرف گاز خود را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش دهند.

او گفت: استفاده نکردن از شومینه به علت مصرف بالا، استفاده از پرده‌های ضخیم برای پنجره‌ها و تنظیم درجه حرارت خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد نیز از راه‌های کاهش مصرف گاز است.

طالبی ادامه داد: به ازای هر یک درجه سانتی گراد که مشترکان درجه گاز خود را کاهش می‌دهند ۶ درجه در مصرف انرژی آن‌ها صرفه جویی می‌شود.