مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: ۵۶ اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در روز عید سعید قربان بر خرید و ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان به نقل از روابط عمومی دامپزشکی گلستان، مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: ۵۶ اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی گلستان در روز عید سعید قربان بر خرید و ذبح دام‌ها نظارت می‌کنند.

غلامرضا محرابی روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ در سخنانی افزود: از روز قبل از عید قربان دامپزشکان و کارشناسان این اداره کل در محل‌های عرضه و خرید دام زنده در مناطق مختلف استان گلستان حضور یافته و نظارت لازم را داشته و مردم را راهنمایی می کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان تصریح کرد: در روز عید قربان هم از ساعت هفت صبح تا ۱۳، ۷۴ نفر شامل دکتر دامپزشک، کارشناس، کاردان و همچنین ۱۴ روحانی ناظر در قالب اکیپ‌های ثابت و سیار کار نظارت بر خرید و ذبح دام‌ها را انجام می دهند.

محرابی افزود: در ایام عید قربان خدماترسانی به مردم رایگان است و مردم میتوانند در صورت مشاهده مشکل از طریق شماره تلفن ۱۵۱۲ با دامپزشکی استان در ارتباط باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: شهروندان در این روز دام‌های قربانی خود را از مراکز و میادین عرضه دام خریداری و به منظور کنترل بیماری‌های مشترک انسان و دام در کشتارگاه‌ها ذبح کنند و عنایت داشته باشند با توجه به شیوع بیماری کرونا ضمن خودداری از تجمع در محل‌های خرید دام حتما باید الزامات بهداشتی را از قبیل پوشیدن ماسک به هنگام خرید دام رعایت کنند.

وی یادآور شد: به هماستانی‌های عزیز توصیه میکنیم ضمن خرید و تهیه دام از مراکز و میادین تحت نظارت دامپزشکی، برای کنترل بیماری تب کریمه کنگو، گوشت دام قربانی را قبل از مصرف، ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.