نماینده، ولی فقیه در گلستان گفت: دفاع مقدس ایران سبب احیای مکتب سازنده و نهضت بیداری اسلامی در جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان، نماینده، ولی فقیه در گلستان گفت: دفاع مقدس ایران سبب احیای مکتب سازنده و نهضت بیداری اسلامی در جهان شد.

حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده، ولی در استان گلستان و امام جمعه گرگان روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ به مناسبت هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:
پایداری ملت انقلابی ایران که برخاسته از روح ایمان و وحدت بود، در سایه هدایت‌های حکیمانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) سبب احیای مکتب سازنده و نهضت بیداری اسلامی در جهان شد.
در واقع دفاع مقدس در زمینه‌های مختلف سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و … توانست معادلات جهانی را بر هم زند. دشمنان در جنگ تحمیلی تلاش کردند از بازتاب گسترده انقلاب اسلامی در سطح جهان و منطقه جلوگیری کنند تا صدای عدالت به گوش مظلومان و ملت‌های آزاده جهان نرسد، اما موفقیت جمهوری اسلامی در دفاع مقدس این حقیقت را برای جهانیان اثبات کرده که صدای حق طلبانه جمهوری اسلامی به جهانیان منتقل شده است و ملت ایران نه تنها شکست ناپذیر بوده بلکه الهام بخش جهانیان است.
بزرگداشت یاد و خاطر دوران استثنائی و مشعشع دفاع مقدس و حماسه آفرینان آن دوره طلایی هم از بایسته‌ها و وظایف اساسی همگان است، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) در این راستا فرموده اند: «به نظر من، ما ۵۰ سال دیگر هم بایستی دربار دفاع مقدس بنویسیم، بگوییم، توصیف کنیم، تشریح کنیم.»
بنابراین لازم است فرهنگ شجاعت، ایثار، قدرت روحی و شهادت طلبی رزمندگان اسلام را که با وحدت و حمایت بی دریغ ملت رشید ایران در هشت سال دفاع مقدس با توکل به خدا از اسلام و میهمن عزیزمان در مصاف با دشمنان قسم خورده و قطع ریشه‌های تجاوز نظام استکباری و در راس آن‌ها امریکای جنایتکار جانفشانی کردند، به عنوان بخشی از تاریخ و هویت ملی با استفاده از تکنولوژی و ابزار‌های نوین و اقبال و توجه مسئولان و خصوصاً رسانه‌ها به طریق مفید و هنرمندانه «حدیث مقدس» برای آگاهی نسل آینده روایت کرد.
اینجانب با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، بر روح آرام گرفته همه رادمردان این حماسه، خصوصاً شهدای گرانقدر استان گلستان درود می‌فرستم واز همه مردم شریف استان گلستان و دست اندرکاران دفاع مقدس استان قدردانی و برحفظ آرمان‌های امام راحل و پیروی از رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و همچنین ادامه راه شهدای اسلام که با ایثار و از خود گذشتگی با نثار جان خود از اسلام و ارزش‌های آن جانانه دفاع کردند تأکید می‌کنم.

  • منبع خبر : بمناسبت هفته دفاع مقدس