مدیرکل بنیاد مسکن گلستان از احداث ۲ هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، سید محمد حسینی گفت: از این تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی مربوط به پارسال و در راستای تکمیل این واحدهاست و یک هزار و ۵۰۰ واحد دیگر نیز احداث می‌شود.

او ادامه داد: در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر واحد‌های مسکن مددجویان را به مرحله سقف برسانیم.

حسینی افزود: در حال حاضر ۸۰۰ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد به مرحله سفت کاری رسیده است.

او افزود: با توجه به اعلام بانک مرکزی مبنی بر پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی از یک طرف و حجم بالای متقاضیان این تسهیلات از سال گذشته تاکنون، پیشنهاد می‌شود کمیته امداد مددجویان واجد شرایط خود را هرچه زودتر اعلام کند تا جذب تسهیلات در گام نخست با اولویت مددجویان باشد.

حسینی گفت: از زمان شناسایی زمین تا زمان احداث واحد‌های مسکونی و تحویل آن به مددجویان یک طرح زمان بندی تعریف شده است.

مدیرکل کمیته امداد گلستان نیز در این باره گفت: با توجه به اینکه قرار است ۲ هزار واحد مسکن مددجویان کمیته امداد بجز سهمیه قبلی احداث شود تقاضا داریم ۲ هزار پروانه ساختمانی برای احداث آن‌ها اخذ و صادر شود.

بابایی گفت: در حال حاضر افراد دیگری از مددجویان کمیته امداد در شهرستان‌های مختلف برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده اند.

او گفت: در شهر‌های آزادشهر، رامیان و خان ببین ۲۵۰ نفر، در مینودشت و گالیکش ۲۱۰ نفر، در کردکوی ۱۸۰ نفر، در بندرگز ۱۰۰ نفر، در آق قلا ۱۰۰ نفر، در گمیشان و بندرترکمن ۱۶۰ نفر، در گرگان یک و دو و سه ۲۵۰ نفر، در فاضل آباد و علی آباد کتول ۲۱۰ نفر، در گنبدکاووس و داشلی برون ۲۹۰ نفر، در کلاله ۱۲۰ نفر و در شهرستان مراوه تپه تعداد ۱۳۰ نفر شناسایی شدند.