رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: استمرار روند کاهشی شیوع پیک پنجم کرونا سبب شد مطابق آخرین رنگ بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت ۲ شهرستان رامیان و ترکمن در وضعیت آبی کرونا قرار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ؛ رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گلستان گفت که استمرار روند کاهشی شیوع پیک پنجم کرونا در استان سبب شد تا مطابق آخرین رنگ بندی اعلام شده توسط ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، وضعیت ۲ شهرستان رامیان و ترکمن در وضعیت آبی کرونا قرار بگیرند.

عبدالرضا فاضل روز پنج شنبه یکم مهر ۱۴۰۰ به خبرنگار ایرنا گفت: در زمان حاضر شهرستان‌های گرگان، علی آباد کتول و گالیکش نارنجی و مراوه تپه، کلاله، گنبد کاووس، مینودشت، آزادشهر، گمیشان، بندرگز، مینودشت و کردکوی در وضعیت زرد هستند.

وی، شمار بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی گلستان را ۳۸۰نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۷۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳۶ نفر از آنان وخیم و با دستگاه ونتیلاتور به حیات ادامه می‌دهند.

وی تاکید کرد: کاهش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به معنای عادی انگاری و ساده پنداری نیست و مردم باید همچنان نکات بهداشتی مانند ضدعفونی کردن و شستشوی دست‌ها را رعایت کنند و ضمن استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از حضور در هرگونه تجمعات خودداری نمایند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: استفاده از واکسن حتی در ۲ نوبت به معنای مبتلا نشدن به این ویروس و رعایت نکردن شیوه نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی نیست، بلکه واکسن زدن خطر ابتلا به ویروس و مرگ و میر ناشی از مبتلا شدن به کرونا را به شدت کاهش می‌دهد.
فاضل با بیان اینکه به سبب بار زیاد مراجعات داوطلبین و واجدین شرایط (متولدین ۱۳۷۰ به قبل) تزریق واکسن کرونا در شهر گرگان، چندین مرکز تزریق در نظر گرفته شده، برنامه فعالیت و نوع واکسن موجود در این مراکز را این طور بیان کرد: سالن‌های تختی و خورشید به ترتیب در خیابان‌های پنجم آذر و امام رضا (ع) کوچه ۹۳ تنها در شیفت صبح برای تزریق نوبت دوم واکسن‌های آسترازنکا و سینوفارم فعال هستند.

وی تصریح کرد: در سالن قابوس واقع در جرجان ۶ و مصلی نماز جمعه که در ۲ نوبت صبح و عصر فعال خواهند بود، نوبت اول و دوم واکسن سینوفارم تزریق خواهد شد.

وی افزود: همچنین در سالن شهید گرزین واقع در خیابان شهید رجایی، گلشن ۱۹ پشت مرکز بهداشت شهرستان نوبت اول واکسن سینوفارم تنها در نوبت صبح تزریق خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که ساعت کار این مراکز هشت صبح الی ۱۳ و ۱۴ الی ۱۸ خواهد بود، تاکید کرد: افراد برای تزریق باید ابتدا در سامانه مربوطه به نشانی salamat.giv.ir ثبت نام کنند و در روز و ساعت مشخص شده که برایشان پیامک خواهد شد، مراجعه نمایند تا از ازدحام و شلوغی در مراکز جلوگیری شود.