حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای پیش از ظهر روز جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید اظهارداشت: کار قضا سخت است و شرایط کنونی هم پیچیدگی‌های خاصی دارد که به سنگینی کار می‌افزاید.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان، رئیس قوه قضاییه با بیان این که اقتدار دستگاه قضا برای خدمت به مردم، استیفای حق و مقابله با کجی‌هاست، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد قضاوت عادلانه، صریح و صحیح داشته باشد باید علم و توانایی و نفس خودساخته داشته باشد تا از حق تبعیت کند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر روز جمعه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ در دیدار با آیت الله محمد علی علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید اظهارداشت: کار قضا سخت است و شرایط کنونی هم پیچیدگی‌های خاصی دارد که به سنگینی کار می‌افزاید.

حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای افزود: مردم گرفتار مشکلات عدیده‌ای هستند که به حق توقع دارند مشکلاتشان در دستگاه قضا و دستگاه‌های اجرایی تا حد ممکن برطرف شود.

وی ادامه داد: مردم عیال الله هستند و همه ما در مقابل این مردم خوب که در ۴۲ سال گذشته در دوره انقلاب، دوره جنگ و بعد از آن همه توان خود را به کار گرفتند، مسئولیم.

رئیس قوه قضائیه ابراز امیدواری کرد دولت جدید و مجلس انقلابی با فهم درست از مشکلات مردم، قوانین و مقررات لازم را متناسب با زمان تصویب و اجرا کنند.

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای با بیان اینکه اقتدار دستگاه قضا نیز برای خدمت به مردم، استیفای حق و مقابله با کجی هاست، تصریح کرد: کسی که می‌خواهد قضاوت عادلانه، صریح و صحیح داشته باشد باید علم و توانایی و نفس خودساخته داشته باشد تا از حق تبعیت کند.

رئیس دستگاه قضا گفت: تلاش ما این است که با استفاده از تجارب گذشته مسیر تحول و تعالی را با اراده مضاعف ادامه دهیم، اما در این مسیر محتاج عنایت خدا، دعای خیر علما و همراهی مردم هستیم.

 

آیت الله علوی گرگانی: دستگاه قضا ربا را از جامعه ریشه‌کن کند

آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی نیز در این دیدار ، ضمن تبریک انتصاب حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به ریاست قوه قضاییه و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت مهم گفت: انتظار داریم دستگاه قضا ربا را از جامعه حذف کند.
این مرجع تقلید افزود: متاسفانه ربا با اسامی مختلفی ازجمله دیرکرد در جامعه وجود دارد و دستگاه قضایی باید با تمام توان در رفع این آسیب تلاش کند.
آیت الله علوی گرگانی ضمن تاکید بر رفع هرچه سریع‌تر این مشکل خاطرنشان کرد: در روحیات رئیس جدید دستگاه قضا می‌بینیم که در حد توان این مشکل را بتواند رفع کند.
وی در پایان سخنانش به اجرای طرح تحول قضایی اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح شاهد موفقیت روز افزون دستگاه قضایی خواهیم بود.