مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: طرح راهداری زمستانی گلستان در ۳۶۰۰ کیلومتر از محورهای ارتباطی در حال اجرا است و ۵۰ درصد ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین در این طرح نیاز به نوسازی دارند.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان،  عادل مصدقی گفت: طرح راهداری زمستانی در ۳۶۰۰ کیلومتر از محورهای ارتباطی در قالب ۲۶ اکیپ و ۳۷۰ نفر نیرو درحال اجرا است. ۱۰ هزار تن شن و نمک در انبارهای استان ذخیره شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان ادامه داد: درحال حاضر ۵۰ درصد ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری گلستان نیاز به نوسازی دارند که بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و عمر بعضی از دستگاه ۲۵ سال و بعضی ۳۵ سال است.

مصدقی گفت: در سفر ریاست جمهوری سال گذشته به استان ۶۰ میلیارد تومان برای نوسازی ماشین آلات راهداری گلستان مصوب شد که ۱۲ میلیارد تومان آن اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: گلستان ۶۸۰ کیلومتر بزرگراه وراه شریانی واصلی دارد که ۱۹۲ کیلومتر آن روشنایی دارد که متاسفانه درماه های گذشته بدلیل سرقت های کابل وترانس ها حدود ۱۰۰ کیلومتر در محورهای اصلی روشنایی آن خاموش شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: برای در راه ماندگان فصل زمستان ۱۴ پایگاه ثابت و سیار راهداری در نظر گرفته شده و طول راه های استحفاظی گلستان ۵۲۵۰ کیلومتر است که ۷۵۱ کیلومتر اصلی و ۳۸۰ کیلومتر بزرگ راه است.

وی خاطرنشان کرد: راهداران و گشت های راهداری و ترابری درنقاط پرتصادف استان حضور دارند و رانندگان درجاده ها فاصله طولی و سرعت مطمئنه داشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.