نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس، بررسی موضوع استخدام دخترش در وزارت نفت و حواشی ایجاد شده در این خصوص را از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان به نقل از خانه ملت؛ نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس، بررسی موضوع استخدام دخترش در وزارت نفت و حواشی ایجاد شده در این خصوص را از سوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خواستار شد.
رمضانعلی سنگدوینی با اشاره به شایعات اخیر که در فضای مجازی و صداوسیما منتشر شد، گفت: دختر من به صورت کاملا عادی در آزمون استخدامی وزارت نفت شرکت کرده و من هم هیچ توصیه‌ای برای استخدام او انجام ندادم.

وی افزود: ما به عنوان نماینده مردم به درخواست موکلین خود، برای خیلی از آن‌ها درخواست تبدیل وضعیت یا از این قبیل موارد به دستگاه‌های دولتی می‌دهیم، اما مجدد تاکید می‌کنم، برای دخترم هیچ توصیه‌ای نکردم و از دخترم برای بستن قرارداد مدت معین دعوت شده است.

سنگدوینی تصریح کرد: اکنون سئوال این است که اگر دختر من در آزمون قبول نشده و این خلاف قانون است، چرا از وی برای قرارداد مدت معین، دعوت کرده اند؟

نماینده مردم گرکان و آق‌قلا افزود: مسئله مشکوک این است که نامه آقای وزیر رسانه‌ای می‌شود و وقتی جنجال صورت گرفت، آقای اوجی که دستوری خلاف مقررات داده و باید پاسخگوی اصلی این ماجرا باشد، کنار گذاشته می‌شود و بنده می‌شوم متهم اصلی.

عضو کمسیون انرژی مجلس با انتقاد از صداوسیما تاکید کرد: حتی صداوسیما گزارش یک طرفه پخش کرد و به جای اینکه وزیر را مورد سئوال قرار دهد، بنده را مقصر ماجرا قلمداد می‌کند! اگر آقای جبلی بنای عدالت خواهی دارد، چرا مظلوم کشی می‌کند و متهم اصلی را نقد نمی‌کند؟

وی در همین زمینه با بیان اینکه چه رابطه‌ای بین صداوسیما و وزارت نفت وجود دارد که با این شیوه رسانه‌ای می‌خواهد، موضوع را به نفع آقای اوجی مدیریت کند؟، اضافه کرد: آیا این نامه‌ای که منتشر شده، دستور وزیر بوده یا درخواست من؟
آیا ادعای روابط عمومی وزارت نفت که وظیفه دفاع از وزیر را دارد، می‌تواند مستندی علیه من باشد؟ آیا اینکه وزیر به هر دلیل، شاید برای خوش‌خدمتی و بدون اینکه من را در جریان بگذارد، دستور بستن قرارداد مدت معین با دختر من را می‌دهد، من باید پاسخ بدهم؟

سنگدوینی تاکید کرد: بنده به محض اینکه موضوع را فهمیدم، به دخترم گفتم که موضوع قرارداد منتفی است و با روند اتفاق افتاده، من از کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خواستم وزیر را فرابخواند و موضوع را بی‌طرفانه بررسی کند و نتیجه را هرچه بود به اطلاع مردم برساند.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا با بیان اینکه در این زمینه آماده هستم در هر مرجع قضایی دیگری موضوع بررسی شود، گفت: سئوالم از رسانه‌ها این است که هنگامی که مستندی وجود ندارد، چرا فردی را متهم می‌کنند؟ از من سئوال می‌کنند که تو هنگام رای کابینه از آقای اوجی حمایت کردی بنابراین مجرم هستی! براساس چه مبنایی چنین تهمتی می‌زنید؟ من آن زمان وی را برای این سمت توانمند تشخیص دادم؛ من کجا چنین رانتی طلب کردم، همینطور که نمی‌شود اتهام زد. این آقای اوجی است که باید پاسخ دهد.

عضو کمسیون انرژی مجلس تاکید کرد: آقای اوجی به این دلیل که یک نفر را خلاف مقررات استخدام کرده و مجموعه وی بدون هیچ مستندی آن را به من که هیچ ارتباطی نداشتم نسبت داده باید بیاید در کمیسیون اصل ۹۰ پاسخگو باشد. اگر هم سندی دال بر درخواست من، ارایه کردند، من پاسخگو خواهم بود.

لینک کوتاه خبر: https://golestanejavan.ir/?p=3040