بی بی سی فارسی و ایران اینترنشال و دیگر شبکه های معاند فارسی زبان در راستای ارائه خبرهای جعلی خود، مرگ دکتر آیدا رستمی پزشک گرگانی در تهران را در ارتباط با اغتشاشات اخیر دانسته، در حالیکه پزشکی قانونی اعلام کرده است این پزشک گلستانی در حادثه ای در تهران جان باخته است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، شبکه های معاند فارسی زبان با ارائه خبرهای ضد و نقیض درباره فوت دکتر آیدا رستمی پزشک ۳۶ ساله گرگانی در تهران و موج سواری رسانه‌ای از آن، مراسم خاکسپاری او در روز شنبه ۲۶ آذر در شهر گرگان را پخش کردند و مدعی شدند وی در ارتباط با اغتشاشات اخیر کشته شده در حالیکه پزشکی قانونی اعلام کرده است این پزشک گلستانی در حادثه ای بر اثر درگیری پس از مشاجره و در نهایت سقوط از یک پل عابر پیاده در تهران جان باخت.

بی بی سی فارسی و ایران اینترنشال و دیگر شبکه های معاند فارسی زبان در راستای ارائه خبرهای جعلی خود، مرگ دکتر آیدا رستمی پزشک گرگانی در تهران را در ارتباط با اغتشاشات اخیر دانسته، در حالیکه پزشکی قانونی اعلام کرده است این پزشک گلستانی در حادثه ای در تهران کشته شد.

 

آرمین رستمی برادر مرحومه دکتر آیدا رستمی ضمن تکذیب ارتباط کشته شدن خواهرش با اغتشاشات اخیر، از مردم خواست که خبر‌ها را از طریق مراجع رسمی پیگیری کنند.(جزئیات بیشتر)

 

 

 

رسانه‌های ضد انقلاب مدعی شده‌اند آیدا رستمی بر اثر شکنجه کشته شده است.

این رسانه‌ها، متوفی را پزشکی معرفی کرده که به افرادی که در تجمعات زخمی شده‌اند کمک می کرده است و روز دوشنبه ۲۱ آذرماه برای مداوای فردی به محله اکباتان رفته و برای تهیه باند و پانسمان به داروخانه مراجعه می‌کند که ناپدید می‌شود.

در این داستان‌سرایی به نقل از یک منبع آگاه آمده است با توجه به زخم‌ها و شکستگی‌های بدن متوفی وی در شب حادثه، مورد آزار و شکنجه قرار گرفته و سپس کشته شده است.

هرچند در خبر آمده است که به خانواده رستمی اعلام شده که وی براثر تصادف فوت کرده است، اما پایگاه خبری معاند ایران‌وایر به استناد منبع آگاه خود بدون هیچ سند و مدرکی نتیجه‌گیری می کند این فرد توسط نیروهای امنیتی کشته شده است! به علت اینکه جراحات شدیدی روی بدن او مشاهده شده است.

بررسی‌های خبرنگاران از دادستانی تهران نشان می‌دهد موضوع خبر مورد ادعای ایران‌وایر فوت مشکوک فردی بوده است که برهمین اساس یک داستان برای آن نوشته شده است.

پرونده‌ فوت‌های مشکوکی که این روزها بعنوان کشته‌سازی حوداث اخیر به صورت متعدد منتشر می‌شوند.

اما اصل ماجرای فوت خانم آیدا رستمی چیست؟

در تاریخ ۲۱ آذر فوت مشکوک یک خانم (سقوط از پل هوایی) به کلانتری ۱۳۵ آزادی گزارش شد که بلافاصله اکیپ بررسی صحنه قتل پلیس آگاهی در محل حاضر می شود.

پس از بررسی‌های اولیه پلیسی در محل حادثه، متوفی به هویت آیدا رستمی ۳۶ساله (پزشک عمومی) به پزشکی قانونی منتقل می‌شود.

در تن‌پیمایی انجام شده از متوفی آثار شکستگی در قسمت‌های مختلف بدن مشهود بوده است و با بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده مشخص می‌شود که آیدا رستمی در روز حادثه به همراه یک مرد در پل هوایی در حوالی منطقه آزادی تهران در حال مشاجره لفظی و فیزیکی بوده که از پل عابر پیاده به پایین سقوط کرده است.

فرد مورد اشاره بلافاصله بعنوان مظنون دستگیر می‌شود.(جزئیات بیشتر)

پس از تحقیقات تکمیلی مشخص می‌شود متهم در یک مغازه کیف و کفش واقع در میدان فردوسی مشغول به کار بوده و مدتی پیش با آیدا آشنا شده است که حدود ۱۰ سال از وی بزرگتر بوده است.

متهم در تحقیقات عنوان کرده است از مدتی پیش متوجه ارتباط آیدا رستمی با فرد دیگری می‌‌شود و از این موضوع ناراحت شده است.

متهم در بازجویی مدعی شده است، وی در روز حادثه طی قرار قبلی با آیدا در حوالی میدان آزادی حضور داشته و به دلیل موضوع مورد اشاره با هم مشاجره می‌کنند که متوفی ناگهان خود را از بالای پل هوایی به پایین پرتاب می‌کند.

تحقیقات تا مشخص شدن علت نهایی سقوط آیدا رستمی از پل عابر پیاده ادامه دارد.