رئیس کل دادگستری گلستان در بازدید امروز از شهرک صنعتی پنج پیکر شهرستان بندرترکمن از پیگیری برای صدور سند تفکیکی واحد‌های تولیدی این شهرک خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، حیدر آسیابی گفت: در بازدید پارسال از شهرک صنعتی پنج پیکر، با پیگیری‌های دادگستری استان، سند مادر این شهرک پس از ۱۸ سال صادر شد و در بازدیدی که امروز دوباره از این شهرک داشتیم، مالکان واحد‌های تولیدی درخواست صدور سند تفکیکی برای هر واحد را داشتند.

آسیابی افزود: با پیگیری‌های انجام شده، قرار شد حداکثر تا سه روز آینده سند تفکیکی ۶۰ واحد تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی صادر و به شرکت شهرک‌های صنعتی استان تحویل شود.

وی  ادامه داد: مدیران این شرکت هم قول دادند طی یک هفته اسناد تفکیکی را به مالکان تحویل دهند و به این ترتیب تا ۱۰ روز آینده، اسناد تفکیکی به دست صاحبان این واحد‌ها می‌رسد.

به گفته آسیابی، با صدور اسناد تفکیکی، دریافت تسهیلات بانکی و نقل و انتقال در معاملات برای تولیدکنندکان این شهرک صنعتی راحت‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: مشکل دیگری که در بازدید امروز از شهرک صنعتی از سوی فعالان اقتصادی مطرح شد، موضوع وثیقه‌های مازاد در گرو بانک‌ها بود که پیگیری برای رفع این مشکل هم به دادستان مرکز استان سپرده شد و به زودی حل می‌شود.

آسیابی به حمایت‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان از افرادی که قصد سرمایه گذاری در استان دارند هم اشاره کرد و گفت: این افراد اگر در مسیر سرمایه گذاری یا اخذ تسهیلات دچار مشکل باشند به دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مستقر در دادسرای شهرستان گرگان مراجعه کنند تا از حمایت‌های این ستاد در این زمینه بهره‌مند شوند.

بازدید از دادگستری شهرستان ترکمن، دیدار با امام جمعه این شهرستان و بررسی مشکلات قاچاق ماهیان خاویاری از دیگر برنامه‌های بازدید یکروزه رئیس کل دادگستری استان و دادستان مرکز استان و هیات همراه به این شهرستان است.