رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: فردی که اقدام به حفر چاه آب غیرمجاز کرده بود علاوه بر مسدود کردن چاه، به حبس محکوم شد که با رأی قاضی، به جای رفتن به زندان، درخت می‌کارد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان، رئیس‌کل دادگستری گلستان با بیان اینکه این استان، پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است، گفت: فردی که اقدام به حفر چاه آب غیرمجاز کرده بود علاوه بر مسدود کردن چاه، به حبس محکوم شد که با رأی قاضی، به جای رفتن به زندان، درخت می‌کارد.
حیدر آسیابی اظهار روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ داشت: با شکایت آب منطقه ای استان فردی که چاه غیرمجاز حفر کرده بود علاوه بر مسدودکردن چاه حفر شده، به حبس هم محکوم شد.
وی افزود: از آن جا که متهم سابقه نداشت و ابراز ندامت هم کرده بود، قاضی او را به جای زندان به کاشت نهال مکلف کرد. براساس رای قاضی، این فرد باید یکصد اصله نهال سه ساله چنار در محوطه فضای سبز بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) علی آبادکتول بکارد و از آن‌ها مراقبت کند.
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: قاضی در رای خود برای این فرد نوشته این رای از نظر انسانی پسندیده تر و از نظر قضایی قابل دفاع تر است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: نظارت بر اجرای این حکم بر عهده مسئولان این بیمارستان و واحد اجرای احکام علی آبادکتول خواهد بود.
آسیابی با بیان اینکه گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است، افزود: پارسال ۶ هزار رای جایگزین حبس در دادگاه‌های گلستان صادر شد که ۳۵ درصد بیشتر از سال ۹۸ بود.
وی همچنین یادآور شد: مجازات‌های جایگزین حبس برای کسانی که جرایم سبک مرتکب میشوند، سابقه دار نیستند و مجرمانی که امنیت شهروندان را به مخاطره نمیاندازند، صادر می شود.