رییس قوه قضاییه با پیشنهاد تعیین دادگاه ویژه به منظور رسیدگی فوری به پرونده کثیرالشاکی موج‌های آبی گنبد کاووس، موافقت کرد.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، رییس کل دادگستری گلستان گفت: با اعلام موافقت رئیس قوه قضاییه، شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری دو گنبدکاووس به عنوان شعبه ویژه رسیدگی به این پرونده تعیین شد.

 

حیدر آسیابی افزود: طبق ابلاغ صادره، کلیه پرونده‌های مربوط به موج‌های آبی گنبدکاووس به این شعبه ارجاع و علاوه بر جنبه کیفری نسبت به جنبه حقوقی نیز به صورت همزمان در شعبه تعیین شده، مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

 

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: با اختیارات ویژه‌ای که رئیس قوه قضاییه در سفر آذرماه خود به استان داده بود، پس از بررسی پرونده و با درخواست شاکیان به متهم پرونده موج‌های آبی، یکسال برای تکمیل پروژه و تحویل آن به شاکیان فرصت داده شد، اما با گذشت چند ماه، هیچ پیشرفتی در اجرای پروژه، مشاهده نشد.

 

 

 

 

آسیابی ادامه داد: با تعلل مجری پروژه برای تکمیل این طرح، در نامه‌ای از رئیس قوه قضاییه درخواست تشکیل دادگاه ویژه برای رسیدگی زودتر به این پرونده را خواستار شدیم که خوشبختانه موافقت شد.

 

پرونده موج‌های آبی گنبدکاووس با نزدیک به ۳۰۰ شاکی یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی استان است که رئیس قوه قضاییه در سفر آذر ماه پارسال خود به استان، اختیارات ویژه به رئیس کل دادگستری گلستان برای تعیین تکلیف این پرونده اعطا کرد.

 

شاکیان در این پرونده، به امید تحویل مغازه در این طرح تفریحی، گردشگری سهام خریدند، اما پس از گذشت نزدیک به ۹ سال این طرح همچنان نیمه کاره مانده است.

 

دی ماه پارسال با توافق مالباختگان به سرمایه گذار یکسال برای تکمیل این طرح فرصت داده شده بود.