نور بخش داداشی گفت: افزایش گستره آتش سوزی عرصه‌های جنگلی شهرستان کردکوی با وزش باد با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت محتمل است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ؛ مدیرکل هواشناسی گلستان گفت: افزایش گستره آتش سوزی عرصه‌های جنگلی این شهرستان با وزش هم اکنون باد با سرعت ۵۰ کیلومتر بر ساعت محتمل است.
نور بخش داداشی پنجشنبه شب  یکم مهر ۱۴۰۰ گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: سرعت باد در ساعت پایانی امشب ۵۰ کیلومتر بر ساعت است که این میزان فردا جمعه به ۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.
به گفته وی، باد‌های فعلی منطقه در زمره باد‌های جنوبی و خشک قرار دارند که رطوبت نسبی جنگل‌ها را کاهش داده و سبب افزایش وسعت حریق خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی تصریح کرد: از عصر فردا شاهد تغییر جریانات جوی در محدوده عرصه‌های جنگلی دراز نو شهرستان کردکوی خواهیم بود و با شمالی شدن جریانات احتمال بارش باران وجود دارد.
داداشی گفت: برای رصد دقیق داده‌های هواشناسی، ایستگاه سیار هواشناسی فردا در مناطق جنگلی دراز نو مستقر خواهد شد.
منابع محلی گفتند: شدت وزش باد عملیات اطفای حریق را بسیار کند کرده است و سرایت آتش به مناطق پیرامونی همچنان با سرعت ادامه دارد.
براساس همین گزارش تاکنون بیش از ۱۰۰ هکتار جنگل‌های منطقه کردکوی واقع در غرب استان گلستان طعمه حریق شده است.
آتش سوزی یکی از بزرگترین چالش فراروی جنگل‌های شمال ایران است که به تاکید کارشناسان امر باید برای این معضل فراگیر تدابیر اصولی اندیشید.