۶۰ میلیارد تومان در سفر رییس جمهور به گلستان برای تکمیل تالار مرکزی گرگان که کلنگ آن در سال ۱۳۸۹ بر زمین زده شده، اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، اسکلت یک بنای نیمه کاره بر فراز تپه‌ای در نزدیکی پارک بانوان شهر گرگان سال هاست به چشم می‌خورد و بسیاری از شهروندان گرگانی از یاد برده اند که این بنا روزی قرار بود با چه هدفی ساخته شود.

این بنا در سال ۸۹ با هدف تاسیس تالار مرکزی شهر گرگان کلنگ آن بر زمین زده شد و قرار بود طی ۴ سال ساخت آن به اتمام برسد.

اما در طول ۱۲ سال گذشته، نبود اعتبار برای تکمیل این طرح جمله مشترکی بود که از زبان مدیرکل‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در طی سال‌های مختلف به رسانه‌ها گفته شد.

قرار بود با ساخت این تالار بخشی از فشار برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های مختلف از دوش تالار فخرالدین اسعد گرگانی برداشته شود.

حالا از این طرح فرهنگی بعد از گذشت بیش از یک دهه تنها چند ستون به یادگار مانده است.

رعیت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در این باره گفت: در سفر رییس جمهور به گلستان مبلغ ۶۰ میلیارد تومان برای تکمیل این سازه تخصیص داده شد.

او افزود: در حال حاضر کار تکمیل این بنا آغاز شده و اسکلت آن در حال کامل شدن است.

رعیت می‌گوید: پیش بینی می‌شود ساخت کامل تالار مرکزی گرگان تا سال ۱۴۰۵ زمان ببرد.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، تالار مرکزی گرگان در مساحت ۱۰ هزار و ۸۰۰ مترمربع ساخته می‌شود و برای این مجموعه یک سالن ۶۵۰ نفره موسیقی، یک سالن ۴۰۰ نفره در بخش تئاتر، کتابخانه، گالری، کلاس و کارگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.