دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار و گرانی روزانه اقلام مختلف نشان می‌دهد مسئولان متولی در حل مشکلات و جلوگیری از این شرایط ناتوان هستند.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت بازار و گرانی روزانه اقلام مختلف نشان می‌دهد مسئولان متولی در حل مشکلات و جلوگیری از این شرایط ناتوان هستند.

غلامرضا منتظری صبح روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰ در نشست قرارگاه عملیاتی ۱۷ ربیع استان گلستان اظهار داشت: مردم از نظر اقتصادی و معیشتی مشکلات زیادی دارند و گرانی‌های افسارگسیخته هم این شرایط را بدتر کرده است.

وی گفت: در این شرایط مسئولان و دستگاه‌های اجرایی باید برنامه جامع و مدونی و البته روحیه جهادی برای برخورد با مشکلات و متخلفان داشته باشند که متأسفانه این امر کمتر دیده می‌شود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستم نظارتی باید فعالتر عمل کند تا بتواند جلوی گرانفروشی و احتکار و سوء استفاده‌هایی که برخی از سفره مردم میکنند را بگیرد.

وی با بیان اینکه شکل گیری قرارگاه ۱۷ ربیع یک کار ابتکاری و به نفع مردم است، اظهار داشت: وقتی نام قرارگاه ربیع به میان میآید باید همه بی قرار باشیم و تلاش خود را برای کمک به رفع مشکلات معیشتی مردم به کار بگیریم.

منتظری با انتقاد از برخی مسئولان هم گفت: اولا جای گزارش نظارتی با محوریت اداره کل صمت در نشست‌های این قرارگاه خالی است؛ ضمن اینکه اگر مسئولی میگوید نمی‌شود مشکلات را حل کرد ناشی از ناتوانی آن مسئول و امثال اوست که در مدیریت شرایط کنونی، موفق نبوده اند.

وی ادامه داد: باید از ظرفیت مردم برای امر نظارت استفاده کنیم و بسیج این ظرفیت عظیم را در اختیار دارد و می‌تواند به نفع مردم از آن استفاده کند.

دبیر مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سیستم رانت خواری و دلالان مشکلات زیادی برای معیشت مردم ایجاد کرده اند و مدیرانی که نمی‌توانند با این شبکه‌ها برخورد کنند یا کم کاری می‌کنند باید استیضاح شوند و پاسخگو باشند.

وی گفت: نظارت میدانی متولیان بر بازار ضعیف بوده و لازم است این نظارت‌ها تقویت و تشدید شود. باید سیستم حمایت و برخورد را در دستور کار قرار دهیم و بازاریانی که امین هستند حمایت و در مقابل با متخلفان برخورد شود.