معاون املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان گفت: دستگاه های دولتی در گلستان نه تنها در زمینه واگذاری زمین همکاری نکردند، بلکه مقاومت هم کرده اند.

به گزارش پايگاه خبري گلستان جوان،  جمشید شعبانیان گفت: تاکنون ۳۲۳ هکتار زمین برای طرح ملی مسکن در گلستان تأمین شده است.

 

معاون املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان افزود: از این میزان ۶۹ هکتار زمین متعلق به دستگاه‌های اجرایی بوده که برای ۶۳ هکتار آن سند صادر شده است.

 

وی بیان کرد: عمده این زمین‌ها متعلق به جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات بوده و تاکنون هیچ دستگاهی خوداظهاری نداشته است.

 

شعبانیان اضافه کرد: اراضی توسط فرمانداری‌ها و اداره ثبت شناسایی شده و دستگاه‌ها نه تنها در زمین واگذاری زمین همکاری نکردند، بلکه مقاومت هم کرده‌اند.

 

وی با اشاره به واگذاری زمین توسط دستگاه‌های حاکمیتی هم گفت: بنیاد مستضعفان هم تاکنون ۳۳ هکتار زمین در کلاله، گنبدکاووس، بندرترکمن و آق قلا به اجرای این طرح اختصاص داده و واگذاری زمین در آزادشهر و فاضل آباد هم در دست بررسی است.

 

طبق گفته معاون املاک حقوقی اداره کل راه و شهرسازی گلستان، ۱۲ هکتار زمین هم توسط بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت سجوال، کرند، تاتار و فراغی معرفی شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ساخت سالیانه ۱۵ هزار واحد بر عهده گلستان در طرح ملی مسکن بوده که برای ۲۷ هزار واحد آن تاکنون زمین تأمین شده است و این میزان نیاز سال اول و بخش قابل ملاحظه‌ای از نیاز سال دوم را برآورده می‌کند.

 

شعبانیان گفت: در شهرهای مینودشت، رامیان، بندرگز، آزادشهر و در شهرهای تازه تأسیس مانند مزرعه، سنگدوین، فاضل آباد و سرخنکلانه کمبود زمین داریم.