نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در طرح فضای مجازی مصادیق مجرمانه مشخص شده و کاربرانی که مرتکب تخلفی شوند تذکر تا مسدود کردن صفحات آن‌ها در فضای مجازی در انتظارشان است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در طرح فضای مجازی مصادیق مجرمانه مشخص شده و کاربرانی که مرتکب تخلفی شوند تذکر تا مسدود کردن صفحات آن‌ها در فضای مجازی در انتظارشان است.
غلامرضا منتظری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه ۲۸ تیرماه ۱۴۰۰ در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه رسیدگی و بحث و بررسی در رابطه با طرح ساماندهی فضای مجازی در دستور کار اعضای کمیسیون قرار داشت.
وی افزود: این بررسی‌ها جنبه تصویب ندارد و در پایان بررسی‌ها کار جمعبندی خواهد شد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در طرح ساماندهی فضای مجازی شاهد تعیین مصادیق مجرمانه در این حوزه هستیم و کسانیکه مرتکب تخلف در فضای مجازی شوند از تذکر تا مسدود کردن صفحه آن‌ها در فضای مجازی برایشان در نظر گرفته شده است.
منتظری خاطرنشان کرد: علاوه بر این در این طرح جنبه‌های حقوقی نیز برای تخلفات پیشبینی شده و کسانیکه مرتکب تخلف شوند پرونده آن‌ها به دستگاه قضا ارسال میشود و تشخیص میزان محکومیتی و چگونگی در این بخش به تشخیص شخص قاضی است.