مدیرکل آموزش و پرورش گلستان به کمبود فضای آموزشی در شهر گرگان اشاره کرد و گفت: فقیرترین و محرومترین شهرستان از نظر فضای آموزشی، گرگان است.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، سیدرضا نظری در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گرگان با قدردانی از حضور بی نظیر دانش آموزان و معلمان در راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان اظهار کرد: دانش آموزان و قشر فرهنگی ما با این حضور دشمن‌شکن خود در این راهپیمایی نشان دادند که وفادار به نظام و انقلاب اسلامی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان به کمبود فضای آموزشی در شهر گرگان اشاره کرد و گفت: فقیرترین و محرومترین شهرستان از نظر فضای آموزشی، گرگان است و تلاش می‌کنیم از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی برای حل این مشکل و ساخت مدارس جدید استفاده نمائیم.

وی افزود: علاوه بر این در حال رایزنی هستیم تا از زمین‌هایی که در اختیار بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) قرار دارد نیز برای مدرسه‌سازی بهره بگیریم.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گلایه ای هم از شهرداری‌ها و برخی دستگاه های اجرایی کرد و از آنها خواست تکالیف قانونی خود از جمله سهم ۳ درصدی آموزش و پرورش از بودجه شهرداری و سهم بری آن از کمیسیون ماده ۱۰۰ و … را پرداخت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر دستگاه های اجرایی که با آموزش و پرورش در ارتباط هستند به وظایف خود عمل کنند، بسیاری از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مدارس ما حل خواهد شد.

نظری با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به آموزش و پرورش گلستان اظهار کرد: در دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به آموزش و پرورش استان اختصاص یافته که یک نمونه آن اختصاص ۸۳ میلیارد تومان تجهیزات به مدارس بوده است.

وی رتبه بندی معلمان را یکی از اقدامات ارزشمند دولت مردمی سیزدهم عنوان کرد و گفت: هرچند در دولت گذشته مباحثی در این باره مطرح شده بود اما هیچگاه اجرایی نشد و این دولت آیت الله رئیسی بود که منابع اجرای این طرح را تأمین کرد.