همایش اقتدار بسیجیان همزمان با سخنرانی ویدئوکنفرانسی رهبر معظم انقلاب در گرگان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان فرموند: هفته بسیج بر همه ملت ایران مبارک باد. بسیج یکی از ابتکار‌های مبارک امام بزرگوار (ره) بود؛ ایشان البته ابتکارات بسیاری داشتند. ابتکاراتی که در زندگی مردم و در تاریخ کشور افتخارات بسیاری را رقم زد.

رهبر انقلاب تاکید کردند که بسیج نهادی با وظایفی فراتر از حوزه نظامی است و در تقابل با استکبار جهانی قرار دارد.

ایشان در ادامه فرمودند: برکات بسیج به قدری بود که امام در آذر ۶۷ یعنی ۹ سال بعد از تشکیل بسیج خطابه بلندی را در مدح بسیج صادر کردند. امام (ره) در این خطابه با بسیجیان مانند پدری برخود می‌کند که به فرزندان خود عشق می‌ورزد.

مقام معظم رهبری فرمودند: شما بسیجیان امروز مخاطبان این بیانات امام خمینی (ره) هستید. امام می‌فرمایند که من دست شما را می‌بوسم ‎؛ در همین بیانیه آذر ۶۷ امام (ره) اعلام بسیج دانشجو و طلبه را می‌کند و این یک معنای خاصی دارد که از دانشجویان و طلاب علوم دینی مطالبه می‌کند که بسیج شوند این معنایش این است که بسیج صرفا برای میدان نظامی نیست بلکه در همه عرصه‌ها از جمله میدان علم بسیج باید حضور داشته باشد. امام بزرگوار با این اقدام یک تهدید را به فرصت تبدیل کردند.

سردار ملک شاهکوهی فرمانده سپاه نینوا هم در این مراسم گفت: بسیج به جرات تنها نهادی در کشور است که با تعابیر زیبا از سوی امامین انقلاب اسلامی مورد خطاب قرار گرفته است.

 

 

وی افزود: تعریف‌ها و جملات رهبران انقلاب اسلامی خطاب به بسیج به این نهاد مقدس قداست می‌دهد.

سردار ملک شاهکویی اگفت: امروز بسیج مقتدرانه‌تر از ۴ دهه گذشته با حرکتی پیشران و عظیم، خدمت رسان و نوکر مردم است و بسیجیان ما مصداق بارز «از مردم و برای مردم» هستند.

فرمانده سپاه نینوا ادامه داد: بسیج نشان داده هرجا انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی به حضورش نیاز داشته باشد تا پای جان می‌ایستد و مرد میدان خواهد بود که تازه‌ترین نمونه آن حضور دلاورانه گردان‌های امنیتی بسیج در فتنه اخیر است.

سردار ملک شاهکوهی گفت: وحدت و همدلی بی نظیر دستگاه‌های اطلاعاتی امنیتی، مجموعه‌های نظامی و انتظامی استان در کنار بسیج آتش فتنه را در استان خاموش کرد تا آشوبگران با مشت محکم ملت مواجه شوند.