رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع از اعزام بالگرد‌های اطفای حریق به جنگل‌های محدوده روستای "بش اویلی و صادق آباد" خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري گلستان جوان   به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع از اعزام بالگرد‌های اطفای حریق به جنگل‌های محدوده روستای “بش اویلی و صادق آباد” خبر داد.

خلبان نوری آل آقا گفت: این آتش سوزی‌ها ساعت ۱۲ روز گذشته آغاز شد و با اعلام و درخواست یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مدیریت بحران استان گلستان، بلافاصله اولین پایگاه اطفا حریق هوایی وارد عمل و ۲ بالگرد مجهز به سبد اطفای حریق با ظرفیت ۴ تن آب به محل اعزام شد.
وی با بیان اینکه دو بالگرد دیگر نیز در منطقه آماده و مستقر است، گفت: هم اکنون نیرو‌های منابع طبیعی و مردم محلی در حال خاموش کردن آتش در منطقه هستند.
وی افزود: سخت‌گذر بودن منطقه آتش سوزی همراه با وزش باد شدید و دمای ۴۲ درجه هوا خاموش کردن آتش سوزی را سخت و کُند کرده است.
خلبان محمد مهدی نوری آل آقا اظهار کرد: حضور وزارت دفاع جهت پاسداری از عرصه‌های طبیعی کشور با استفاده از تمام ظرفیت‌های هوایی نیرو‌های مسلح و کشوری جهت مهار آتش سوزی کامل شکل گرفته و است و ادامه خواهد داشت.
بخش لوه در ۶ کیلومتری پارک ملی گلستان و ۲۷ کیلومتری مرکز شهرستان گالیکش قرار دارد.
وی گفت: همچنان این خواهش را از مردم فهیم خود داریم که از این موهبت خدادادی مواظبت بیشتری کنند و پس از روشن کردن آتش از خاموش شدن آن مطمئن شوند.