استاندار گلستان گفت: اصلی‌ترین ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سه محور ناهارخوران، شصت کلا و توسکستان اتفاق افتاده است.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان به نقل از خبرگزاری مهر، استاندار گلستان گفت: اصلی‌ترین ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سه محور ناهارخوران، شصت کلا و توسکستان اتفاق افتاده است.
هادی حق شناس در جلسه شورای پیشگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز استان اظهارکرد: ارائه خدمت دستگاه‌های خدمت رسان مانند آب، برق، گاز و … برای ساخت و ساز‌های غیرمجاز در اراضی ملی خلاف قانون و مشمول برخورد قانونی است.
استاندار گلستان افزود: اصلی‌ترین ساخت و ساز‌های غیرمجاز در سه محور ناهارخوران، شصت کلاً و توسکستان اتفاق افتاده و اگر در گذشته برخورد‌های قاطع انجام می‌شد یقیناً شاهد اتفاقات فعلی نبودیم.
وی بیان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی معماری ۱۲ هکتار علاوه بر ۴۸ هکتار روستای زیارت مشمول بافت خواهد شد و دستگاه‌هایی نظیر بنیاد مسکن می‌توانند به ارائه خدمت بپردازند و کسانی که ساخت و ساز‌هایی خارج از بافت دارند نباید مشمول ارائه خدمت شوند.
حق شناس اضافه کرد: پیشنهاد ما در خصوص ساخت و ساز‌های روستای زیارت به شورای عالی معماری تبدیل روستای زیارت به شهرکی منفصل از گرگان است.
استاندار گلستان تأکید کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی کمیته‌ای جهت بررسی و تفحص پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده ۱۰۰ و نتایج احکام قلع و قمع‌های صادره در دو سال اخیر را ارائه کند.