معاون املاک حقوقی راه و شهرسازی گلستان گفت: شهروندانی که اراضی دولتی در اختیار دارند برای تعیین تکلیف به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان ، مهندس شعبانیان گفت: با ابلاغ آیین نامه اجرایی بند (ک) تبصره ۱۱ بودجه سال ۱۴۰۱، ادارات راه و شهرسازی و بازآفرینی شهری در استان‌ها موظف به تعیین و تکلیف اراضی که از سال ۹۴ تاکنون در تصرف مردم است، شدند.

وی افزود: طبق آئین نامه اجرایی اگر فردی که اقدام به تصرف زمین دولتی کرده است دارای فرم (ج) سبز باشد می‌تواند از شرایطی که قانون گذار تعیین کرده است بهره مند می‌شود.

شعبانیان ادامه داد: افراد دارای فرم (ج) سبز افرادی هستند که از امکانات دولتی در حوزه مسکن از جمله تسهیلات، مسکن مهر استفاده نکرده اند و می‌توانند تا ۱۵۰ متر از زمینی که تصرف کرده اند را به قیمت منطقه‌ای و مابقی را به قیمت کارشناسی روز پرداخت کنند.

وی افزود: قیمت منطقه‌ای بسیار پایین‌تر از قیمت کارشناسی روز محاسبه می‌شود و از آنجایی که اکثر زمین‌های تصرف شده در حاشیه شهر‌ها زیر ۲۰۰ متر است این طرح به نفع افراد خواهد بود.

 

 

شعبانیان ادامه داد: قیمت محاسبه زمین برای افرادی که دارای فرم (ج) قرمز هستند (افرادی که از تسهیلات دولتی در حوزه مسکن استفاده کرده اند) به قیمت کارشناسی روز محاسبه می‌شود.

وی افزود: اگر در زمین تصرف شده آپارتمان ساخته شده باشد متراژ زمین به تعداد واحد‌های آپارتمانی ساخته شده تقسیم خواهد شد و مالک هر آپارتمان متراژ مربوط به خود را پرداخت می‌کند.

شعبانیان گفت: افرادی که اراضی دولتی را در اختیار دارند می‌توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره ۰۱۷۳۲۲۴۸۷۲۰ تماس بگیرند.

وی افزود: همچنین این افراد می‌توانند تا پایان سال برای تعیین و تکلیف این زمین‌ها به اداره املاک حقوقی واقع در خیابان ملاقاتی دوم در گرگان و یا ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها برای تکمیل فرم مراجعه کنند.