دکتر فتاح احمدی، اصالتا گلستانی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، طی روزهای اخیر از وزارت دادگستری رفت و به محل کار سابق خود در وزارت خارجه بازگشت.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، دکتر فتاح احمدی دیپلمات ارشد و از چهره های آکادمیک کشورمان، اهل شهرستان بندرگز در استان گلستان و دانش آموخته دانشگاه امام صادق (ع) در مقطع کارشناسی، و دکترای حقوق از دانشگاه اورلئان فرانسه حدودا یک سالی است که از امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، حکم معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را دریافت کرده بود.

 

 

 

 

گفتنی است روز یکشنبه ۲۱ آبان اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه وی به محل کار سابق خود یعنی وزارت امور خارجه بازگشته و پرونده پرسنلی ایشان در وزارت دادگستری مختومه و به وزارتخارجه عودت داده شده است.

 

دکتر فتاح احمدی، در مقطعی به عنوان مدیرکل وزارتی در وزارت خارجه دوران دکتر منوچهر متکی مشغول به کار بود که با رفتن پرحاشیه دکتر متکی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در آن سفر جنجالی به سنگال، دکتر فتاح هم به جایگاه دیگری منتقل شد و روند عرصه مدیریتی وی با فراز و فرودهایی مواجه شد.

 

دکتر فتاح احمدی که خواهر زاده دکتر منوچهر متکی وزیر اسبق و برکنار شده بدست محمود احمدی نژاد رییس جمهور اسبق ایران در سفر به سنگال است، در مقطعی به عنوان مدیرکل وزارتی دکتر متکی مشغول به کار بود.

 

دکتر فتاح که عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز نیز می باشد، نزدیک به یک سال پیش قبل از عزیمت به ساختمان وزارت دادگستری در خیابان ولیعصر، نبش میدان ونک، سمت های مختلفی ازجمله مشاور وزیر، کارشناس و دیپلمات ارشد در سفارت ایران در پاریس و ریاست و معاونت امور حقوقی و مدیرکلی بسیاری از ادارات و معاونت های سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان را برعهده داشت.

 

طبق گفته های برخی منابع در وزارت خارجه، یکی از کارمندان این وزارت خانه که با هماهنگی دکتر فتاح به دلیل قرابت، آشنایی و دوستی بسیار نزدیک با وی، به وزارت دادگستری منتقل شد نیز همچون دکتر فتاح به محل کار سابق یعنی وزارت خارجه بازپس فرستاده شد. عمر مدیریت این شخص که در عرصه رسانه ای در معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری مشاور دکتر فتاح بوده است حدودا چهار ماه بود.

 

پایگاه خبری گلستان جوان برای این دیپلمات کهنه کار اما جوان کشورمان و استان سرسبز گلستان آرزوی موفقیت و سربلندی در تمامی مراحل زندگی و کاری خود را خواستار است. 

 

 

لینک کوتاه خبر: https://golestanejavan.ir/?p=4123