دکتر فتاح احمدی، اصالتا گلستانی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، طی روزهای اخیر از وزارت دادگستری رفت و به محل کار سابق خود در وزارت خارجه بازگشت.

به گزارش پايگاه خبری گلستان جوان، دکتر فتاح احمدی دیپلمات ارشد و از چهره های آکادمیک کشورمان، اهل شهرستان بندرگز در استان گلستان و دانش آموخته دانشگاه امام صادق (ع) در مقطع کارشناسی و دکترای حقوق از دانشگاه اورلئان فرانسه حدودا یک سال پیش از امین حسین رحیمی وزیر دادگستری، حکم معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را دریافت کرده بود.

 

 

 

 

گفتنی است روز یکشنبه ۲۱ آبان اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه وی به محل کار سابق خود یعنی وزارت امور خارجه بازگشته و پرونده پرسنلی ایشان در وزارت دادگستری مختومه و به وزارتخارجه عودت داده شده است.

 

دکتر فتاح احمدی، در مقطعی به عنوان مدیرکل وزارتی در وزارت خارجه دوران دکتر منوچهر متکی مشغول به کار بود که با رفتن پرحاشیه دکتر متکی در زمان ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در آن سفر جنجالی به سنگال، دکتر فتاح هم به جایگاه دیگری منتقل شد و روند عرصه مدیریتی وی با فراز و فرودهایی مواجه شد.

 

دکتر فتاح که عضو هیات علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز نیز می باشد، نزدیک به یک سال پیش، قبل از عزیمت به ساختمان وزارت دادگستری در خیابان ولیعصر تهران، نبش میدان ونک، سمت های مختلفی ازجمله مشاور وزیر، کارشناس و دیپلمات ارشد در سفارت ایران در پاریس و ریاست و معاونت امور حقوقی و مدیرکلی بسیاری از ادارات و معاونت های سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان را برعهده داشت.

 

طبق گفته های برخی منابع در وزارت خارجه، یکی از کارمندان این وزارت خانه که با هماهنگی دکتر فتاح به دلیل قرابت، آشنایی و دوستی بسیار نزدیک با وی، به وزارت دادگستری منتقل شد نیز همچون دکتر فتاح با وی برخورد شد و به محل کار سابق یعنی وزارت خارجه بازپس فرستاده شد. عمر مدیریت این شخص که در عرصه رسانه ای در معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری مشاور دکتر فتاح بود، حدودا چهار ماه دوام داشت.

 

پایگاه خبری گلستان جوان برای این دیپلمات کهنه کار اما جوان کشورمان و استان سرسبز گلستان آرزوی موفقیت و سربلندی در تمامی مراحل زندگی و کاری خود را خواستار است. 

 

لازم است گفته شود پایگاه خبری گلستان جوان در ابتدای انتشار این گزارش براساس یکسری داده ها و اطلاعات در گوشی، دکتر فتاح را از بستگان و اگر دقیق تر گفته شود خواهر زاده  دکتر منوچهر متکی معرفی کرد که پس از برقراری تماس و اعلام و تاکیدهای فراوان  افرادی با این پایگاه خبری که خود را از دوستان و نزدیکان دکتر فتاح نامیدند، این موضوع رد و اعلام شده است ایشان هیچ رابطه خانوادگی و نسبت فامیلی و خویشاوندی با دکتر متکی نداشته و فقط و فقط در دو جنبه با یکدیگر قرابت داشته اند و آنهم سکونت در یک محل یعنی روستاهای اطراف شهر بندرگز در غرب استان گلستان و دیگری اشتغال در وزارت خارجه به عنوان همکار بوده است.

 

 

لینک کوتاه خبر: https://golestanejavan.ir/?p=4123