عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: استان گلستان جزو ۶ استان آخر کشور در موضوع شاخص‌های بهداشت و درمان قراردارد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان ، رضا آریان پور عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی و همچنین نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش (شرق استان گلستان) در مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی سیمای گلستان گفت: استان گلستان در شاخص‌هایی مانند تعداد تخت نسبت به جمعیت و تعداد پزشک عمومی و متخصص از میانگین کشوری پایین‌تر است.

وی با اشاره کمبود پزشک متخصص در کشور گفت: این مشکل مختص به گلستان نیست و در تمام کشور مشاهده می‌شود.

نماینده مردم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش در مجلس افزود: موضوع کمبود پزشک متخصص در بخش‌هایی مانند ناباروری خود را بیشتر نشان داده است تا جایی که برای بیش از ۳۰ هزار زوج نابارور استان تنها یک متخصص ناباروری در استان فعالیت می‌کند.

آریان پور ادامه داد: گاهی برخی از نیرو‌هایی که در استان‌ها توزیع شده اند مشغول به کار نمی‌شوند و یا به دلایلی نظیر بی انگیزگی کار را رها می‌کنند و مجلس موضوع افزایش پزشک عمومی و متخصص را در دستور کار قرار داده است.

وی افزود: علاوه بر ظرفیت‌های قبلی مجلس مجوز جذب ۵۰۰ رزیدنت را صادر کرده است که به صورت بومی می‌توانند مشغول به کار شوند.

این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر شاخص تعداد تخت نسبت به جمعیت ۱.۷ است و این در حالی است که در برخی از استان‌ها این عدد ۳ یا ۴ است.

آریان پور ادامه داد: اگر بیمارستان‌های نیمه کاره استان تکمیل شوند تا حدودی این کمبود‌ها جبران می‌شود.