مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان گفت: امروز رسانه گویاترین وسیله برای انتقال ارزش‌های برجسته و محوری هشت دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان گفت: امروز رسانه گویاترین وسیله برای انتقال ارزش‌های برجسته و محوری هشت دفاع مقدس به نسل جوان و نوجوان محسوب می‌شود.
سرهنگ محمدرضا کاظمی روز سه شنبه سی ام شهریورماه ۱۴۰۰ اظهارداشت: رسانه‌ها در ترویج و اشاعه ارزش‌ها در همه امور از جمله فرهنگی، سیاسی، اقتصادی نقش بسیار تاثیرگذاری دارند و امروز برای جلوگیری از تحریف و تهدید‌های دشمنان گسترده‌ترین تاثیر را برای انتقال ارزش‌های ایثار، وحدت و همدلی حتی به دور افتاده‌ترین روستا‌ها دارند.
وی تصریح کرد: قهرمانان دوران هشت سال جنگ تحمیلی در رسانه‌ها و فضای مجازی با استفاده از کلیپ، پادکست، موشن گرافیک و کتاب‌های صوتی باید به نسل امروز معرفی شوند تا جامعه به ویژه نسل جوان با الگو‌های واقعی ایثار و فداکاری آشنا شوند.
وی افزود: امروز با تهاجم فرهنگی در کشور استفاده از عناصر هنری و فرهنگی پایه‌های هویت را تقویت میکند البته کار‌های هنری خوبی صورت گرفته، ولی باید در تئاتر، سینما، فیلم و سریال‌های خانگی کار‌های تاثیر گذاری برای مقابله با جنگ نرم دشمنان صورت بگیرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان با اشاره به تدریس دروس دفاع مقدس در مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه گفت: درس آمادگی دفاعی و آشنایی با دفاع مقدس از جمله دروسی است که علاوه بر آشنایی دانش آموزان، دانشجویان و طلبه‌ها با هشت سال دفاع مقدس آنان را به سمت ایثار و همدلی برای حفظ ارزش‌های اسلامی سوق می‌دهد.
کاظمی اظهار داشت: رزمندگان و شخصیت‌های هشت سال دفاع مقدس با سخاوت، جوانمردی، تواضع و شجاع امروز برای کشور الگو‌های افتخارآفرینی هستند که معرفی و ارتباط گیری معنوی آن‌ها در همه کوچه پس کوچه‌ها به جوانان و نوجوانان کار سختی نیست.
وی تصریح کرد: در دفاع مقدس با وجود همدلی و وحدت کسی از خط سیاسی، مذهبی و قومی کسی سوال نمی‌کرد و همین اتحاد باعث پیروزی رزمندگان اسلام در همه عرصه‌ها شده است.
به گفته وی امروز مانند هشت سال دفاع مقدس هیچ مرز قومیت و مذهبی و تفرقه‌ای در بین شیعه و سنی نیست و این همدلی‌ها از حضور بدون تکلف و تشریفات مسئولان سرچشمه می‌گیرد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان با اشاره به علاقه مردم به مکتب و فرهنگ جهادی شهدا و رزمندگان گفت: برای تثبیت این فرهنگ معیشت مردم باید مورد توجه قرار گیرد و اگر مسائل اقتصادی مانند هشت سال دفاع مقدس به درستی مدیریت و تقویت شود مردم بیشتر وفادار نظام می‌مانند.
کاظمی بیان کرد: جوانان امروز الگو‌های خوبی هستند کسانی که با سنی کمتر از ۲۵ سال راهی دفاع از حرم شدند و نشان دادند فرهنگ انقلابی رزمندگان و شهدا نسل به نسل انتقال پیدا کرده و فقط باید در حفظ آن توجه بیشتری شود.
۳۳ هزار رزمنده گلستان برای دفاع از میهن و پایداری انقلاب به ندای امام خمینی (ره) لبیک گفتند و در مناطق عملیاتی دفاع مقدس حضور یافتند و در این راه بیش از سه هزار و ۷۰۰ هزار شهید و حدود ۱۲ هزار جانباز و یک هزار و ۱۷۹ نفر آزاده کارنامه پرافتخار مردم این خطه شمالی ایران در طول جنگ تحمیلی است.
محل شهادت شهدای استان گلستان در ۷۷ منطقه جنگی ثبت شد که بیشترین فراوانی با نزدیک به ۴۰۰ شهید در شلمچه، بیش از ۲۵۰ شهید در مریوان، بیش از ۲۰۰ شهید در منطقه فاو عراق و حدود ۲۰۰ شهید در پاسگاه زید عراق بوده است.
۳۱ شهریور تا ششم مهر ماه هر سال در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان هفته گرامیداشت دفاع مقدس نامگذاری شد.