محمدرضا داورزنی با بیان اینکه یکی از آفات ورزش ایران بلاتکلیفی و بی‌ثباتی است، گفت: هیئت والیبال استان گلستان با برگزاری مجمع از بلاتکلیفی خارج شد.

به گزارش پایگاه خبری گلستان جوان، رئیس فدراسیون والیبال با بیان اینکه یکی از آفات ورزش ایران بلاتکلیفی و بی‌ثباتی است، گفت: هیئت والیبال استان گلستان با برگزاری مجمع از بلاتکلیفی خارج شد.
مجمع انتخابات ریاست هیئت والیبال استان گلستان ظهر امروز سه شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ با حضور رئیس فدراسیون والیبال، مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضای مجمع برگزار و عیسی سنگدوینی به مدت ۴ سال دیگر در سمت ریاست هیئت والیبال گلستان ابقا شد.
عیسی سنگدوینی، حسین مقدم راد، یعقوب بیکی و ابراهیم غفاری، چهار کاندیدای احراز سمت ریاست هیئت والیبال گلستان بودند که غفاری انصراف داد و مقدم و راد و بیکی در مجمع حاضر نشدند تا سنگدوینی تنها کاندیدای باقی مانده باشد و در نهایت با کسب ۱۰ رای از ۱۲ رای ماخوذه برای چهار سال دیگر در سمت ریاست هیئت والیبال استان باقی ماند.
همچنین با رای اعضای مجمع به عیسی سنگدوینی رئیس هیئت والیبال استان گلستان این اختیار داده شد تا اعضای هیئت رئیسه را خودش انتخاب کند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان در این مجمع گفت: استان گلستان دارای استعداد‌های فوق العاده‌ای در والیبال است و پایتخت والیبال کشور به شمار می‌رود.
قاسمعلی برزمینی افزود: صابر کاظمی و آرمان صالحی از گلستان در لیست تیم ملی والیبال برای المپیک ۲۰۲۰ توکیو قرار دارند که نشان از ظرفیت استان در والیبال است.
وی ادامه داد: گلستان در رده‌های پایه تیم ملی والیبال و همچنین تیم‌های ملی والیبال ساحلی بازیکنان زیادی دارد به طوری که ۹۰ درصد بازیکنان تیم ملی والیبال را بازیکنان گلستانی تشکیل می‌دهند.
برزمینی خاطرنشان کرد؛ اگر شرایط کرونا اجازه دهد آمادگی میزبانی تور جهانی والیبال ساحلی را داریم و زیرساخت‌های لازم در شهر‌های بندرترکمن و آق قلا آماده است. استان گلستان آمادگی میزبانی از مسابقات کشوری و حتی بین المللی را دارد.
وی یادآور شد: مربیان خوب زیادی در استان داریم و انتظار ما از فدراسیون والیبال این است که بیشتر از این مربیان در تیم‌های ملی استفاده شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان گفت: از فدراسیون والیبال انتظار داریم از راه اندازی آکادمی بین المللی والیبال در گلستان حمایت کند و امیدواریم این اتفاق هرچه زودتر رخ دهد.

برزمینی افزود: گلستان در فصل جدید لیگ برتر والیبال دارای دو تیم است، پاس گرگان که با قهرمانی در لیگ یک موفق به صعود به لیگ برتر شد و شهرداری گنبد که مانند فصل گذشته در لیگ برتر والیبال حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: تیم شهرداری آزادشهر فصل گذشته مقام سوم سری ب لیگ یک را به دست آورد و درخواست دارد تا در لیگ یک حضور داشته باشد و نماینده آق قلا هم خواهان حضور در لیگ یک است و امیدواریم این اتفاق رخ دهد.

 

رئیس فدراسیون والیبال هم در این مجمع اظهار داشت: هیئت والیبال استان گلستان با برگزاری مجمع از بلاتکلیفی خارج شد، زیرا یکی از آفات ورزش ما بلاتکلیفی و بیثباتی است.
محمدرضا داورزنی افزود: مردم استان گلستان با والیبال زندگی میکنند و این ورزش جزو آداب، سنن و فرهنگ آنهاست و این استان حق بزرگی در والیبال کشور دارد.
وی ادامه داد: گلستان همواره بازیکنان بزرگ و سختکوشی داشته که در هر دوره بازیکنان اثرگذاری در تیم ملی بودهاند و به همراه تیم ملی والیبال ایران در عرصه‌های بین المللی درخشیدند.
داورزنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد زیادی از بازیکنان گلستانی در لیگ برتر و لیگ یک حضور دارند و فصل آینده دو تیم از استان در لیگ برتر حاضر خواهند بود که نشان از توسعه والیبال است و امیدواریم در بخش بانوان هم این اتفاق رخ دهد.
وی یادآور شد: انتظار فدراسیون والیبال از آقای سنگدوینی به عنوان رئیس هیئت والیبال گلستان این است که دغدغه تمام استان را داشته باشد و تلاش مستمر انجام دهد تا استفاده از ظرفیت سراسر استان بدون همدلی امکان پذیر نخواهد بود.

داورزنی ادامه داد: آقای سنگدوینی به عنوان رئیس هیئت والیبال استان گلستان باید چار‌های برای سرمربیگری تیم پاس که خودش آن را بر عهده دارد بیندیشد و فرد جدیدی به عنوان سرمربی معرفی شود، زیرا رئیس هیئت استان باید به تمام استان و باشگاه‌ها به یک اندازه عرق داشته باشد و برای توسعه والیبال تعامل خوبی برقرار کند.

وی اضافه کرد: رئیس هیئت نباید نگران انتقاد‌ها باشد، زیرا انتقاد انسان را مانند فولاد آبدیده می‌کند و موجب پرورش دادن انسان خواهد شد و زمانی که مسئولیتی را می‌پذیریم باید بدانیم اختلاف نظر هم وجود دارد.

داورزنی تصریح کرد: باید صحبت‌های منتقدان را هم گوش کنیم، زیرا منافع ملی و استان در میان است و باید شرایطی به وحود بیاوریم که تمام افرادی که میتوانند کمک کنند پای کار باشند و فضا برای تمام علاقمندان و عاشقان والیبال فراهم باشد.

وی خاطرنشان کرد: بازیکنانی مانند صابر کاظمی و آرمان صالحی از استان گلستان عضو تیم ملی والیبال هستند و در گذشته هم فرهاد قائمی و ادریس دانشفر در عضویت تیم ملی بودهاند و والیبال گلستان همواره نشان داده نقش بسزایی در توسعه این رشته ورزشی داشته است.
وی یادآور شد: استان گلستان در والیبال ساحلی هم ظرفیت‌های قابل توجهی دارد و ملی پوشان گلستانی در مسابقات آسیایی و جهانی می‌درخشند.

 

 

رئیس هیات والیبال گلستان ابقاء شد
مجمع انتخاباتی هیات والیبال گلستان ظهر امروز سهشنبه (۱۵ تیرماه) با حضور رئیس فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضا در گرگان برگزار شد.
با رای اعضای مجمع، عیسی سنگدوینی بهعنوان تنها کاندیدا تصدی ریاست هیات والیبال گلستان با انصراف دو کاندید دیگر، با کسب ۱۰ رای از مجموع ۱۲ رای مأخوذه، برای دومین مرتبه به مدت چهار سال، سکاندار این هیات ورزشی شد.